5
2 חוות דעת
 
 
 
 
 
 
ד"ר דנה גרינפלד ינאי
 
מומחית ליישור שיניים לילדים, לנוער ולמבוגרים
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

יישור שיניים לילדים ולנוער

 
בימינו חשיבות הטיפול האורתודנטי בילדים כבר ברורה לכולם, הן מהפן הבריאותי והן מהפן האסתטי. טיפול זה ידוע במיוחד בהשפעתו על הדימוי העצמי של הילד. כראיה לכך כולנו רואים את תגובות הילדים לאחר טיפול אורתודנטי מוצלח, והשפעתו על תחושתם ועל ביטחונם העצמי.

מתי מתחילים? הבדיקה הראשונית מומלצת כבר לאחר בקיעת השיניים החותכות הקבועות בערך בגיל 9. טיפול בגיל הזה נדרש במקרים של חוסר התאמה גדול בין הלסתות, סטייה של הלסת התחתונה, שיניים כלואות ועוד. רוב הטיפולים מתחילים בגילאים 11 עד 14, בשלבים שבהם רוב השיניים הקבועות כבר בקעו, אך עדיין ניתן להשפיע על גדילת הלסתות.
 
מומחה ליישור שיניים לילדים ולבני נוער בגני תקווה
 
קביעת תוכנית טיפול. בבדיקה הראשונית, הרופא המומחה יבדוק את הילד, ולאחר מכן, אם יוחלט שניתן להתחיל בטיפול, תבוצע סדרת צילומים על מנת להשלים את האבחנה. לאחר בחינת הצילומים, יוחלט על תוכנית הטיפול האופטימלית עבור הילד. סוג המכשור בו נעשה שימוש לצורך הטיפול מותאם אישית לכל ילד, בהתאם לליקוי הסגר ולסוג הטיפול הנדרש. המכשיר העיקרי הוא ה"גשר" המוכר, המורכב מסמכים (קוביות) עשויות מתכת או חרסינה, וחוט מקשר בניהם. במקרים מסוימים יש צורך במכשירים חיצוניים כמו רסן או מסיכת פנים או במכשירים פנימיים כמו מכשיר להרחבה.

מהלך הטיפול.
טיפול אורתודונטי נמשך בדרך כלל בין שנה וחצי לשנתיים. הילדים מבקרים במרפאה אחת למספר שבועות. במהלך הטיפול חשיבות גבוהה לצחצוח שיניים ושמירה על היגיינת פה במטרה להגיע לתוצאה הרצויה מבלי לפגוע בשיניים. צחצוח לא תקין במהלך הטיפול עשוי לגרום לעששת, דלקות חניכיים וכתמים על השיניים.

סיום הטיפול.
יום הורדת הגשר הנו יום חגיגי במיוחד עבור הילדים. לאחר ההורדה מותאם לכל מטופל שומר מצב, שמטרתו היא לשמר את תוצאת היישור לאורך זמן. שומר המצב יכול להיות קבוע או נשלף, בהתאם לצורך.

ד"ר דנה גרינפלד-ינאי בעלת ידע רב וניסיון נרחב בטיפול בילדים, והיא מיישמת שיטות עבודה בדוקות וחדישות.